تبلیغات

طرفداران دیجی حسین اهنگ به نام عشق برای دانلود کلیک کن جدید جدید
رسانه‌های,خارجی,مشارکت,داغ‌تر,همیشه,احمدی‌نژاد,

.:. امروز :
   
 
آرشیو موضوعی
امكانات

تبلیغاترسانه‌های خارجی: مشارکت داغ‌تر از همیشه/ احمدی‌نژاد
گزارش های رسمی ستاد انتخابات کشور از اتمام تعرفه های اخذ رای در بسیاری از شعب رأی‌گیری در شهرستانهای مختلف آن‌هم در ساعات اولیه رأی گیری حکایت می کند.

به گزارش رجانیوز، در اکثر شعب اخذ رأی ازدحام جمعیت به حدی است که فرآیند اخذ رأی نزدیک به 2 ساعت به طول می انجامد.

رهبر معظم انقلاب نیز در بیاناتی که هنگام رأی‌گیری در حسینیه امام خمینی(ره) بیان فرمودند، مردم را به حضور اول وقت برای انداختن آراء در صندوق ها فراخواندند.

در حالی که گزارش ها از مشارکت بیش از 70 درصدی در انتخابات دهم حکایت می کند، اکثر خبرگزاری های خارجی نیز پیش بینی کردند احمدی نژاد پیروز قطعی این انتخابات است. خبرگزاری های خارجی با انعکاس هجوم مردم ایران به صندوق های اخذ رأی در مورد پیروز انتخابات به گمانه زنی انتخاباتی نیز پرداختند.

خبرگزاری روسی "ریا نووستی " در گزارشی درباره انتخابات ایران نوشت با توجه به اینكه برای اولین بار در تاریخ انتخابات ایران رای دهندگان توانستند كاندیداها را در یك مناظره مستقیم تلویزیونی ارزیابی كنند و همچنین اوج هیجان هواداران در طرفداری از نامزدهای مورد علاقه خود، انتظار می‌رود كه انتخاباتی منحصر بفرد در ایران انجام شود.

همچنین رسانه‌های برزیلی ضمن انعكاس گسترده رقابت‌های انتخاب رئیس جمهور جدید ایران، بر این نكته تاكید كردند كه تمامی كاندیداها در مورد ادامه فعالیت‌های هسته‌ای ایران اتفاق نظر دارند.

روزنامه‌های پرتیراژی مانند فولیا، گلوبو، برزیلیا كوهیو و ژورنال دو برزیل در این میان پیشتاز بودند.

به نوشته فولیا، تمامی كاندیداها بر ادامه فعالیت های هسته ای كشورشان (ایران) تاكید دارند اما در عین حال هر كدام برنامه ویژه‌ای برای جلب آرای جوانان كه بخش عمده‌ای از جمعیت كشور را در بر می گیرد كارزاری به راه انداخته اند.

روزنامه گلوبو كه خبرنگار خود را به ایران اعزام كرده، می‌نویسد: رقابت اصلی میان محمود احمدی نژاد و میرحسین موسوی است، احمدی نژاد سعی دارد دومین دوره ریاست جمهوری خود را تثبیت كند و در مقابل رقیب اصلی وی موسوی با استفاده از شبكه ارتباطی اینترنتی و رسانه‌های مختلف در نظر دارد به پیروزی دست یابد.

این روزنامه در عین حال تاكید دارد: به نظر می رسد احمدی نژاد پیشتاز جلب آرا باشد اما باید در انتظار دقایق آخر بود چرا كه كسی نمی‌تواند به طور دقیق نتیجه را پیش بینی كند.

روزنامه "وال استریت ژورنال" آمریكا نیز در گزارشی با بررسی انتخابات ریاست جمهوری در ایران نوشت: احمدی نژاد به احتمال بسیار مجددا رئیس‌جمهور ایران می‌شود.

این روزنامه در گزارش خود در خصوص انتخابات ریاست جمهوری ایران اضافه كرد كه رئیس جمهوری كنونی ایران اصلی‌ترین كاندیدای این دوره از انتخابات ریاست جمهوری در این كشور است كه به احتمال بسیار برای بار دوم نیز به عنوان رئیس جمهور ایران برگزیده خواهد شد.

همچنین خبرگزاری فرانسه خبر داد كه كاخ سفید چهارشنبه شب از گمانه‌زنی درباره نتیجه انتخابات ریاست جمهوری ایران خودداری كرد.

"رابرت گیبس " ، سخنگوی كاخ سفید در پاسخ به این سئوال كه كدامیك از برندگان احتمالی در انتخابات روز جمعه برای پیشنهاد گفت‌وگوی "باراك اوباما " بهتر خواهد بود، گفت: من به كاندیداها نخواهم پرداخت.

سخنگوی وزارت خارجه همچنین گفت: ما ورای این موضوع قصد نداریم درباره شخص خاصی اظهار نظر كنیم. آنچه در جمعه اتفاق می‌افتد و هر نتیجه‌ای كه به همراه داشته باشد، این مختص مردم ایران است كه تصمیم بگیرند.
خبرگزاری آمریكایی "آسوشیتدپرس " نیز در گزارشی نوشت: احمدی‌نژاد در شهرستان‌های ایران طرفداران زیادی دارد.

این خبرگزاری در عین حال نوشت : رقابت انتخاباتی در ایران به حدی نزدیك بوده است كه پیش‌بینی نتیجه غیر
ممكن است و احتمالا انتخابات به دور دوم كشیده خواهد شد.

همچنین روزنامه فرانسوی "فیگارو " در توصیف فضای انتخاباتی كشور نوشت: قشر محروم جامعه ایران طرفدار احمدی‌نژاد هستند و وی را فردی منتخب و لایق برای ابقا در سمت ریاست‌جمهوری می‌دانند و معتقدند سیاست‌های وی موجب پیشرفت و ترقی كشورشان در عرصه‌های مختلف خواهد شد.

مطبوعات عربی نیز نوشتند بخت احمدی‌نژاد برای پیروزی از دیگر رقبا بیشتر است.روزنامه القدس العربی چاپ لندن با اشاره به برگزاری دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ایران نوشت كه محمود احمدی نژاد همچنان بخت پیروزی خود در برابر دیگر كاندیداها را حفظ كرده است.

روزنامه فرامنطقه‌ای "الشرق الأوسط " نیز نوشت كه محمود احمدی نژاد رئیس جمهوری كنونی ایران شانس بیشتری برای پیروزی در مقابل میرحسین موسوی رقیب اصلاح طلب خود برخوردار است.

روزنامه "القبس " چاپ كویت نیز نوشت: رقابت‌ها انتخاباتی در این دوره داغ‌تر است و میزان مشاركت مردم نسبت به دوره‌های گذشته بیشتر خواهد بود.

همچنین روزنامه آمریكایی "واشنگتن پست " در گزارشی نوشت كه طرفداران احمدی‌نژاد دفاع سازش‌ناپذیر وی از برنامه هسته‌ای را تحسین می‌كنند. پ

در گزارش این روزنامه آمریكایی آمده است كه حامیان احمدی‌نژاد شیوه احمدی‌نژاد درباره مسائل مربوط به هولوكاست و دفاع سازش‌ناپذیر وی از برنامه‌ هسته‌ای ایران را تحسین می‌كنند.

به علاوه پروفسور "برنار هوركاد " پژوهشگر ارشد مركز ملی تحقیقات علمی (CNRS) فرانسه و از جمله كارشناسان متخصص در امور ایران در گفت‌وگو با روزنامه فرانسوی "لوموند " درباره انتخابات ریاست‌جمهوری ایران اعلام كرد: "هیچ چیز نمی‌تواند اساس انتخابات ایران را تغییر دهد."

وی افزود: باراك اوباما دست دوستی به سوی ایران دراز می‌كند اما نمی‌تواند این كار را بطور نامحدود انجام دهد. چنانچه ایران می‌خواهد به قدرتی منطقه‌ای تبدیل شود باید راه توافق و مصالحه را در پیش گیرد.

خبرگزاری فرانسه نیز شانس احمدی‌نژاد برای پیروزی درانتخابات ایران را بیشتر دانست.

این خبرگزاری در گزارشی از انتخابات ریاست جمهوری ایران با بیان اینكه مردم ایران روز جمعه پای صندوق‌های رأی می‌روند نوشت كه احمدی‌نژاد شانسی بیشتر در مقایسه با دیگر نامزدها برای پیروزی دارد.

خبرگزاری آسوشیتدپرس در گزارش دیگری از انتخابات ایران نوشت: حامیان احمدی‌نژاد با پرچم سه‌رنگ ایران اتحاد را به نمایش گذاشته‌اند.

مركز نظر سنجی TFT آمریكایی-اروپایی نیز در گزارشی نوشت نظر سنجی‌ها نشان می‌دهد كه بخش عمده‌ای از ایرانیان به "محمود احمدی‌نژاد " رئیس جمهور كنونی ایران رای خواهند داد. در این نظرسنجی 34درصد از ایرانیانی كه مورد سوال قرار گرفتند به "محمود احمدی‌نژاد " رئیس جمهور كنونی ایران رای دادند و "میر حسین موسوی " تنها توانست 14 درصد از آرای پرسش شوندگان را به خود اختصاص دهد و 27 درصد نیز اظهار داشتند كه نمی‌دانند به چه كسی رای خواهند داد. دیگر رقبای احمدی نژاد نظیر "مهدی كروبی " و "محسن رضایی " به ترتیب تنها 2 درصد و 1 درصد آرای پرسش شوندگان را به خود اختصاص دادند.

همچنین "خلدون الجعافره " تحلیلگر اردنی در گفت‌و‌گو با خبرگزاری فارس، با اظهار شگفتی از میزان بالای مشاركت ایرانیان در عرصه انتخابات گفت: احمدی نژاد یك رئیس جمهور موفق است و بی شك او پیروز انتخابات خواهد بود.

این تحلیلگر اردنی افزود: احمدی نژاد با شجاعت وصف ناپذیر خود و ایستادگی در برابر قدرت‌های غربی و رژیم صهیونیستی، توانست عزت، افتخار و سربلندی را برای ایرانیان به ارمغان آورد.

منبع:
http://irentekhabat.mihanblog.com
ارسال شده توسط:مدیر سایت مدیر سایت در جمعه 22 خرداد 1388 | نظرات()
مطالب گذشته

شما هم میتوانید با نویسنده شدن در این وبلاگ مطلب و تبلیغ خود را به صورت مجانی و بدون
مشکلات اقتصادی در انتخابات و غیره
صدای عشق
دوستان دیجی حسین دوباره ترکوند امروز اهنگ جدیدش با اسم به نام عشق
طرفداران دیجی حسین توجه کنید اهنگ جدید دیجی حسین هم رسید اسمش به نام عشق است زود دانلود کنید با حجم کم
گالری گوشواره های زیبا و زینتی بانوان
گالری گوشواره های زیبا و زینتی بانوان
شیک ترین لباسهای بارداری بانوان۲۰۰۹
شیک ترین لباسهای بارداری بانوان۲۰۰۹
گالری زیبای لباس فصل بانوان ۲۰۰۹
گالری زیبای لباس فصل بانوان ۲۰۰۹
کشف خودکارهای مشکوک در همدان
شیك ترین و جدیدترین مدل لباسهای مجلسی بانوان ۲۰۰۹
مدلهای جدید و زیبای لباسهای روز و مجلسی بانوان
تا ساعت 4بعدازظهر ؛ آخرین برآورد نتایج انتخابات تهران

آرشیو ماهانه
خرداد 1388
اردیبهشت 1388
فروردین 1388
اسفند 1387
بهمن 1387
دی 1387
آذر 1387
آمار كلی وبلاگ
نویسندگان مدیر سایت مدیر سایت

آمار وبلاگ بازدید های امروز :
بازدید های دیروز :
بازدید های این ماه :
بازدید های ماه قبل :
کل بازدید ها :
تعداد کل مطالب :

اطلاعات بیشتر
Pagerank
تبلیغات

‍CopyRight © 2008 - 2009 by http://mh20.mihanblog.com . Allreserved
This Template Transporting For Mihanbblog By WorldTemp.MihanBlog.Com And Special Thanks To Milad Mahdavi

رسانه‌های,خارجی,مشارکت,داغ‌تر,همیشه,احمدی‌نژاد,